Заправка автокондиціонера
Діагностика кондиціонера авто
Кондиціонер в автомобілі давно перестав бути «розкішшю». Сьогодні його наявність - один з головних критеріїв при купівлі «дорослого» авто, в нових він присутній навіть у базових моделях. Головна відмінність автомобільного кондиціонера від побутового в тому, що вся система кондиціювання знаходиться під постійною вібрацією, та потребує особливого обслуговування.
Нові ТЗ та ті, що імпортуються в Україну, мають ідеально працюючу систему кондиціонування, і через це складається відчуття, що вони не вимагають періодичного сервісу та заправки кондиціонера авто. За регламентом автовиробників - обслуговування автомобільних кондиціонерів необхідно проводити, і у разі виявлення нестачі фреону дозаправляти, не рідше ніж раз на 2 роки. Нормою для нових ТЗ є втрата від 25 до 50 гр фреону. Все що більше – вимагає заправки фреоном авто.
Сучасні системи вміщують невелику кількість фреону - в середньому від 450-550 гр, старі системи понад 800 гр, а деякі і до 1,5 кг фреону. 50-грамовий витік у старих системах не був швидко відчутним, тому і заправка автокондиціонера проводилася рідше. Якщо в сучасному авто випарується така кількість - це значна частина від загального обсягу, що несе за собою підвищене зношування компресора.Не ігноруйте періодичне обслуговування автокондиціонерів, оскільки в спеку система працює на критично високому тиску, а в холодну пору – всі гумові з'єднання, від низьких температур, можуть втрачати свою герметичність.
Щоб система кондиціювання довго прослужила – обслуговувати та проводити заправку фреоном кондиціонера авто необхідно не рідше ніж 1 раз на 2 роки.
Заправка автокондиціонерів
Якщо ви вирішили самостійно заправити кондиціонер у авто – не використовуйте балончик із фреоном під тиском, доступний у вільному продажу. Вони використовуються для діагностики кондиціонера або заправки з нуля, але ніяк не для дозаправки. Під час такої дозаправки кондиціонера авто, особливо в холодну пору року, в систему може потрапляти невелика кількість повітря, а т.к. кондиціонер працює при не негативній температурі, то ця волога перетворюється на шматочки льоду, забиваючи фільтра, що позначається на роботі системи охолодження. Також з'являється корозія в компресорі кондиціонера, адже його деталі не захищені від впливу вологи (передбачено її повну відсутність).
Додаткова заправка кондиціонера в автомобілі має проводитися лише на сто, у яких є спеціалізоване обладнання. Професійний апарат автоматично викачує весь фреон із системи, очищає його від старої оливи, після чого робить процедуру вакуумування (висмоктує повітря) і лише потім додає необхідну порцію нової оливи. Також станція зважує фреон, який був у системі та додає необхідну кількість.
Заправити фреон у машину на СТО Мотор Газ можна за доступною ціною без черги. Заправка автомобільного кондиціонера займає 30-40 хвилин.
Обслуговування автомобільних кондиціонерів
Найчастіша причина звернення на сервіс – відсутність холоду із системи. Якщо це викликано відсутністю або недостатньою кількістю фреону - заправка кондиціонера в машині допоможе, але це може бути пов'язано з більш серйозними проблемами:
- знос компресора кондиціонера
- несправність/неправильна робота заслонок системи в салоні
- забруднення зовнішнього радіатора
Насправді, несправність може бути незначною, на перший погляд, але без належної діагностики автокондиціонера та ремонту – з великою ймовірністю спричинить поломку всієї системи. Після осінньо/весняних сезонів рекомендуємо пройти процедуру планового огляду та заправити кондиціонер у машині.
Ще одна «хвороба», що часто зустрічається, - витік у місцях з'єднання трубок кондиціювання, радіаторів, випарників та інших ел. системи кондиціювання. Якщо кондер вашого авто був заправлений із заводу, і згодом ще не проводився ремонт або обслуговувався на професійному сервісі, то при заправці автомобільних кондиціонерів разом з маслом в систему додають спеціальні барвники, які світяться під ультрафіолетовим світлом. Це допомагає оперативно виявити витік. Якщо вона присутня, важливо діагностику кондиціонера авто зробити на ранній стадії, поки велика кількість вологи не потрапила в систему, і не спричинило незворотний процес зносу компресора кондиціонера. Якщо вийде з ладу – ремонт можна прирівнювати до вартості нової системи, т.я. знадобиться заміна багатьох елементів, промивання всієї системи, компресора тощо).
Відсутність холоду із системи клімату говорить вже про проблему, а не про симптом.
Автовласник повинен знати, що випарник кондиціонера, який захований під торпедо, і який ми не бачимо в салоні, завжди дуже вологий. Вологий настільки, що в системі кондиціювання є спеціальна дренажна трубка (яка часто забивається, і її теж потрібно перевіряти при обслуговуванні) через неї виводиться конденсат із салону. Напевно, ви спостерігали, коли в спеку з-під машини витікає вода - це стікає конденсат. Можна тільки уявити скільки бактерій і мікробів живуть у цьому випарнику, у сприятливому – постійно теплому та вологому, середовищі.
Ці бактерії можуть викликати алергії, астматичні захворювання та просто неприємний запах. Тому, обравши навіть найдорожчий фільтр і не провівши щорічну антибактеріальну обробку випарника, ви вирішили проблему на 10%.
Ми у себе на станції використовуємо професійний озонатор (генератор озону), який за допомогою спеціальної рідини швидко і ефективно винищує всі бактерії з випарника, що гарантує проходження чистого повітря в салон. Дану послугу ми надаємо окремо та/або разом із заправкою кондиціонера авто (ціну уточнювати у менеджера). Якщо у вас вже в авто, з печі, теж є неприємний запах - краще не зволікати, звернеться на сервіс за санітарною обробкою.
Заправка кондиціонера на авто – ціна на звичайне міське авто, становить 650 грн+використаний фреон/масло. Ціна на антибактеріальну обробку без заправки кондиціонера авто - 1200 грн.
Ми підготували для вас кілька лайфхаків, які допоможуть правильно використовувати систему охолодження в машині та уникнути проблем:
- У авто, які обладнані клімат-контролем, рекомендуємо встановити режим «авто» - він сам вибере за яких умов включати компресор. А в тих авто, де тільки кондиціонер – рекомендуємо навіть узимку включати кнопку «А\С», щоб працював компресор і проганяв разом із фреоном масло, яке є в системі, тим самим підтримуючи в ресурсі усі гумові ущільнювачі.
- Часто автовласники не роблять заправку фреоном автокондиціонера перед зимою. Але важливо розуміти, що в кожній машині при виборі «обдув на лобове скло», при запотіванні, – примусово включається компресор кондиціонера, і якщо в ньому немає фреону – така робота призводить до його швидкого зносу.
Важливо! Існує міф, що використання кондиціонера завдає шкоди здоров'ю. Сюди відносять людей, схильних до захворювань легенево-респіраторними (дихальної системи), носоглотки. При цьому люди часто припускаються помилок у літній, спекотний період, при яких автомобіль ні до чого:
- Включати охолодження на повну потужність і спрямовувати потік повітря на себе.
Сідаючи зі спекотної вулиці та спрямовуючи холодне повітря ти викликаєш сам собі хворобу, а не кондиціонер. У деяких виробників, в інструкції з експлуатації (яку ми всі читаємо) написано, що якщо авто стояв під сонцем, необхідно сісти в авто, включити кондиціонер, відкрити вікна і вийти з машини на 5 хвилин. Тільки після цього сідає до неї. - 2. Знаючи, що коротка дистанція поїздки, не включатиме кондиціонер, а відкривати вікно.
У преміальних авто є функція, коли відкривається центральний замок, і ще не відчинив двері - включається обдування салону, щоб якнайшвидше прогнати гаряче повітря. - Сідає відразу в гарячий авто.
Температуру повітря треба вибирати комфортну, не виставляти мінімальної. Коли захочеться її підвищити або зовсім вимкнути – буде пізно, ти вже надихався холодним повітрям.
Ціна заправки кондиціонера авто: найближча станція на оболонь та виноградарь
Уже багато років наш сервіс приймає клієнтські автомобілі на Виноградарі, а з 2023 року у нас можна заправити кондиціонер у машині, на професійному стенді, за доступною ціною.
Вартість послуги заправки автокондиціонера - від 650 грн та додатково оплачується доданий фреон та олива. У середньому, на заправку кондиціонерів (поширені міські моделі авто) ціна складає 1200-1400 грн., враховуючи роботу та матеріали. Для запису необхідно зв'язатися з нашими фахівцями за телефоном (0800) 218 028. Вони проконсультують та запропонують зручний час для запису.
Газова форсунка - важливий елемент системи ГБО.
Одним з головних критеріїв газової, як і бензинової, форсунки є точність дозування палива і рівномірність його подачі через кожну форсунку. Це обов'язкові умови для стабільної і правильної роботи двигуна.
В процесі експлуатації газобалонного обладнання, через накопичення бруду що міститься в паливі, форсунки можуть змінювати свої характеристики, а саме пропускну здатність і стабільність роботи. Це може позначитися на поганому переході з бензинового на газове паливо, може проявлятися більш «жорстка», ніж на бензині, робота двигуна (особливо в ранковий час). Так само, ця проблема посилюється з настанням холодів. Коли форсунки гбо повністю забиті або вийшли з ладу, може проявлятися індикатор " Check engine ".
Газова форсунка - важливий елемент системи ГБО.
Одним з головних критеріїв газової, як і бензинової, форсунки є точність дозування палива і рівномірність його подачі через кожну форсунку. Це обов'язкові умови для стабільної і правильної роботи двигуна.
В процесі експлуатації газобалонного обладнання, через накопичення бруду що міститься в паливі, форсунки можуть змінювати свої характеристики, а саме пропускну здатність і стабільність роботи. Це може позначитися на поганому переході з бензинового на газове паливо, може проявлятися більш «жорстка», ніж на бензині, робота двигуна (особливо в ранковий час). Так само, ця проблема посилюється з настанням холодів. Коли форсунки гбо повністю забиті або вийшли з ладу, може проявлятися індикатор " Check engine ".
Якщо ви хочете, щоб ГБО на авто працювало коректно, не доставляло проблем – не варто економити на кваліфікації спеціалістів сервісу та газобалонному обладнанні. Тут не буває дрібниць - кожен хомут, фітінг, трубка мають свої вимоги до безпеки і від них залежить якість роботи машини в цілому.
В сучасних реаліях вкрай важливо, щоб особистий транспорт був завжди на ходу і не підвів в самий невідповідний момент. Для цього необхідно правильно і регулярно його обслуговувати.
Встановлення газобалонного обладнання на автомобіль, згідно з чинним законодавством, супроводжується перереєстрацією цього транспортного засобу у Сервісному центрі. Іншими словами - встановивши ГБО на своє авто, Ви повинні змінити техпаспорт. Внаслідок цієї заміни автовласник отримує вже новий документ, в якому зазначено, що дана машина переобладнана для їзди на газі.
Якщо ви встигли переглянути нашу галерею робіт, то напевно звернули увагу, що в ній багато машин, призначених для американського ринку. В Україні їх ввозять величезна кількість і попит тільки росте. Не секрет, що «за океанські» транспортні засоби часто продаються після дтп, наслідки яких у нас в країні можна виправити за прийнятні гроші. Завдяки хорошим дорогам, паливу і нетривалого експлуатації американські машини мають гарний технічний стан.