BestSTO

ГБО ALEX IDEA

ГБО на прямий вприск ALEX IDEA

Лінійку продукції польської фірми ALEX доповнює власний блок управління для двигунів з безпосереднім вприскуванням палива. ГБО IDEA з'явилося пізніше аналогів інших виробників.

ГБО прямий вприск ALEX IDEA

Маючи глибокі пізнання в принципах роботи двигунів з прямим вприскуванням інженерами АЛЕКС було знайдено рішення, завдяки якому вдалося зменшити витрату палива на порядок в порівнянні з конкурентами. Тим більше, що при розробці алгоритмів, мета робилася на довгострокову експлуатацію, а не на короткостроковий результат. Був знайдений компроміс, який включив в себе алгоритм дозволяючий мінімально втручатися в штатну паливну систему двигуна, і в той же час забезпечує правильну подачу газу. В основі програми управління двигуном гбо ІДЕЯ лежить складний алгоритм обробки сигналів бензинових форсунок безпосереднього вприскування.

Особливості та програма

На відміну від блоків конкурентів, призначених для моторів з безпосереднім уприскуванням, фірмі ALEX вдалося розробити газову апаратуру з абсолютною універсальністю застосування. Електроніка має дуже широкий діапазон налаштувань і відповідно вимагає розуміння процесів, наявності у фахівця середнього і вище середнього рівня знань систем авто. Для інженера програма проста і зрозуміла, а аматорові буде в ній складно.

Програми для регулювання гбо ІДЕЯ немає у вільному доступі. Її можна отримати тільки підтвердив свою кваліфікацію.

Для встановлення ГБО IDEA сервіс повинен бути обладнаний осцилографом.

Головною складністю переобладнання авто, оснащених моторами з прямим впорскуванням, є правильна емуляція сигналів і захист бензинових форсунок при роботі на газовому паливі. В основу газової апаратури Идеа закладений алгоритм дозволяючий уникнути прискореного зносу бензинових форсунок, шляхом подачі через них дозованої порції бензину, грунтуючись на показання датчика тиску палива.

Відштовхуючись від показників штатних датчиків, при роботі на газі, гбо 4 покоління IDEA дозволяє бензиновому комп'ютеру здійснювати контроль над усіма параметрами роботи двигуна. Завдяки чому стає абсолютно універсальним обладнанням. Не має потреби свідомо готувати прошивки співвідношення «газ / бензин», тому що останній подається індивідуально, в мінімально необхідній кількості. Це дає власнику автомобіля додаткову гарантію, що при неправильному налаштуванні гбо ІДЕЯ не пошкодяться дорогі елементи такі як бензинові форсунки, каталізатори, лямбда зонди.

Через те, що виробники автомобілів з безпосереднім впорскуванням використовують абсолютно різні алгоритми управління мотором, щоб здійснити універсальність апаратури було придумано - використовувати емулятор бензинових форсунок у вигляді окремого блоку управління.

На які авто встановлюємо IDEA

Норма частки бензину у конкурентів = максимум в деяких авто на Ідея.

Зараз в Україні велика частка машин, які переводять на газ - куплені в Америці з досить великими об'ємами моторів. Вони ніколи не будуть широко поширені в європейських країнах, де 60% автопарку - малолітражки з об'ємами від 1 до 1.5 л.

Багато європейських виробників не можуть запропонувати обладнання на «не поширені моделі», оскільки для їх створення необхідно доставити фізично транспортний засіб на підприємство, де фахівці знімуть сигнали і з'ясують алгоритми роботи. Програмне забезпечення польської системи IDEA дозволяє, при наявності спеціального обладнання, створювати нові прошивки без присутності машини. Наш технічний відділ пройшов відповідне навчання на заводі виробника, і ми використовуємо ці можливості у себе на сервісі.

Апаратура легко адаптується під більшість моделей, завдяки тому що всі комплектуючі (форсунки, блоки, редуктора) випускаються на одному підприємстві. Розробляються нові прошивки на тому ж обладнанні, що і згодом встановлюються на транспортні засоби, - це дає можливість максимально точного налаштування ГБО 4 покоління IDEA, якість і стабільність роботи системи в цілому.

Так з 2017 року, завдяки апаратурі від Алекс, ми провели встановлення ГБО на:
  • Honda 2.4, Kia/Hyundai 2.4 після 2017 року випуску, які мали оновлене програмне забезпечення бензиновим управлінням.
  • Установка ГБО 4 покоління ІДЕЯ проводилася на моделі концерну Дженерал Моторс: Cruze, Equinox з двигунами 1.4 та 1.5 турбо.
  • Cadillac XT5 3.6; деякі моделі VAG-групи, які вже використовують цифрові датчики тиску палива. До слова, про останніх, для них багато виробників ГБО ще довго не дадуть рішення, тому що необхідно міняти схемотехніку всього обладнання або змінювати програму для роботи з такими двигунами. Идеа вже дозволяє це робити.
  • Цікавою була поява на нашому ринку Honda Pilot 3.5 і Acura MDX 3.5, в яких крім безпосереднього вприскування була застосована система відключення циліндрів. Idea змогла адаптуватися і запустити їх на газі.
  • Гібриди: Buick LaCrosse, Chevrolet Volt 2 покоління і тд.

Ціни ГБО різняться в залежності від марки / моделі, кількості циліндрів і складності робіт. На установку ГБО IDEA ціна стартує від 900 євро.

Додаткові можливості електроніки

Через високі екологічні вимоги автовиробники застосовують інноваційні технології зі складними алгоритмами, які важко адаптувати під газ. І в цих випадках, перевагою виявилося те, що наше обладнання розраховане на довгостроковий результат.

При монтажі газу ми втручаємося тільки в управління бензофорсунками, як і в розподіленому впорскуванні, не втручаючись в інші механізми, наприклад, насоси високого тиску, що може привести до швидкої закоксовки бензофорсунок і передчасного виходу їх з ладу.

Цікавим стала поява машин з більш складними системами управління (не тільки механічної частини, а й в електронній), а саме з адаптацією насоса високого тиску, штатних форсунок і т.д. У зв'язку з цим виникла необхідність доопрацювати Ідея, що виявилося не складно. Так, наприклад, VW Atlas 3.6 на яких є адаптація і бензинових форсунок, і насоса - IDEA по сьогоднішній день є єдиною, що може працювати на них.

ГБО на комбінований вприск

Складніше з комбінованим вприскуванням (це коли одночасно є і розподілений і безпосередній вприск на одному моторі). Найчастіше і по VIN-коду його складно визначити, і це з'ясовується, коли авто потрапляє до нас. На більшості СТО ви отримаєте відмову в переобладнанні, оскільки немає готових прошивок (програмного забезпечення). Ми ж беремо їх в роботу, знімаємо керуючі сигнали штатних форсунок цифровим осцилографом, не втручаючись в конструкцію ТЗ. Процедура займає близько 20 хвилин. Якщо сигнали відповідають параметрам - проводимо монтаж системи гбо ІДЕЯ (ціна залежить від кількості циліндрів і складності монтажу).

На сьогодні 40-60% нових моделей зроблені саме таким способом. Якщо вашої машини немає в списках можливих для переобладнання на газ, то це не означає, що не можна. Це означає, що машина ще не доїхала до нас.

поділитися:
поділитися:
ЧОМУ ВАРТО ЗАМОВЛЯТИ У НАС?
Наша команда надає кращі умови для установки ГБО на Ваш автомобіль. Устаткування і досвід нашої команди дозволяють виконувати послуги на вищому рівні.
Більш 15 500 переобладнаних авто за 15 років досвіду роботи
Гарантія 3 РОКИ без обмеження пробігу
Фахівці з великим досвідом роботи
Установка ГБО в розстрочку під 0%.
Завантаження...